חדש! הוראות LIMIT/MARKET הגיעו ל-INVEST והשמחה גדולה! למה?

25/01/2021

היו בקשות, היתה ציפייה והנה זה קורה – מעכשיו ניתן לקנות ולמכור יחידות שלמות בלייב! רוצה להבין יותר? בבקשה.

קודם כל, אם הגעת לכאן אז רוב הסיכויים שדרך החשיבה שלך היא של התפתחות, אחרת למה להתעסק בכלל עם שוק ההון? בקיצור, טוב שבאת. 

אז מה חדש? 

הבייבי שלנו, Pepper Invest, אפליקציית ההשקעות של Pepper, המאפשרת להשקיע  בשוק ההון גם בסכומים קטנים, החל מ-50 ש”ח, קיימת קצת יותר משנה. במהלך השנה הזאת לא מעט מכם הכיר וגילה מהי בכלל הבורסה, מהי השקעה, איך לבחור מניה ועוד. האפשרות של קנייה ומכירת שברי מניות, בהשקעה נמוכה של החל מ-50 ש”ח, אפשרה ללא מעט אנשים כניסה רכה לתחום החשוב והמרתק הזה ועכשיו הגיע הרגע להכיר את הצעד הבא.

 נעים להכיר – מתן הוראות LIMIT/MARKET!

 מה השתנה?

בשונה מהוראות בשברי יחידות שנשלחות לשוק בכל יום מסחר בשעה 21:00, באמצעות מתן הוראות מסוג LIMIT/MARKET, ניתן למכור ולקנות ביחידות שלמות והן נשלחות באופן מיידי לבורסה (תלוי בשעות פעילות הבורסה כמובן). כלומר בלייב. כלומר באותו הרגע. הבנת.

 אז מה זה הוראות MARKET?

הוראות מסוג MARKET אלה הוראות שנשלחות לשוק באופן מיידי (בשעות המסחר של הבורסה), ומתבצעות במחיר השוק כפי שהוא בזמן הפעולה. תוקף ההוראה הוא עד סוף יום המסחר הקרוב. כדאי לבדוק את שער המניה רגע לפני השליחה וניתן לבטל את ההוראה בכל רגע עד לביצוע בבורסה.

 

ומה זה הוראות LIMIT?

הוראות LIMIT מתבצעות רק אם נייר הערך הגיע לרף שבחרת ובהתאם לשעות פעילות הבורסה. לדוגמה, אם ביקשת לקנות 3 יחידות של מניית X בשער מקסימלי של 200$, אז ההוראה תתבצע רק אם וכאשר המניה תיסחר בשער של 200$ או פחות. תוקף ההוראה הוא עד סוף יום המסחר הקרוב כברירת מחדל, אבל אפשר לשנות אותו ולהגדיר תוקף של עד 30 ימים קדימה, בחירה שלך. אפשר לבטל את ההוראה בכל רגע עד לביצוע בבורסה ולשלוח הוראה אחרת במקום אם רוצים. 

 

איך שולטים בהכל

בקלות! הוספנו כפתור שמאפשר בחירה בין שברי יחידות לבין יחידות שלמות, הנה:

 

במסך ההיסטוריה תוכלו לראות שיקוף ברור של סוג הוראה, ואם תלחצו עליה תקבלו את כל הפירוט הנדרש אודות ההוראה/הביצוע. הוראות ממתינות ניתנות בקלות לביטול מתוך מסך הפירוט עד למועד ביצוען בשוק.

מתי זה יכול לשמש אותנו

הוראות מסוג MARKET או LIMIT יכולות להיות מועילות מאוד בסיטואציות שונות בעולם ההשקעות. לדוגמה אם התרחש אירוע כלכלי במניה מסוימת ואנחנו רוצים להגיב מייד (כמובן בתוך שעות פעילות הבורסה) אז אפשר לשלוח הוראה לביצוע מיידי (הוראה מסוג MARKET). במצב אחר, בו אנחנו צופים שמחיר המניה יירד בקרוב ורוצים “לתפוס” את המניה כשהיא יורדת, אפשר להכניס הוראת קניה עם מגבלת מחיר בשער נמוך מהשער הנוכחי (הוראה מסוג LIMIT) ואם אכן התחזית תתממש ומחיר המניה יירד ליעד שהגדרנו עוד בטרם יפוג תוקף ההוראה, אז הקניה תתבצע.

בנינו גם מודל עמלות שמתאים בדיוק עבורכם.

עד כה לא גבינו עמלה על הוראות בשברי יחידות. זה ממשיך ככה ביחס להוראות בשברי מניות. 

גם עמלת דמי הניהול לתיק ההשקעות לא משתנה, ממשיכה להיות 0.2% משווי התיק לרבעון. זו עמלה שמשולמת בשקלים ונגבית בתחילת כל רבעון עבור הרבעון הקודם.

העמלה החדשה היא עמלת הוראות מיידיות מסוג LIMIT/MARKET בגובה 8/28 ש”ח – גובה העמלה נקבע לפי כמות הפעולות שבוצעו באותה שנה קלנדרית. אם עשית עד 40 פעולות בשנה יגבו 8 ש”ח לפעולה. מהפעולה ה-41 ואילך, יגבו 28 ש”ח לפעולה. הנה קיצור דרך לתעריפון העמלות המלא והברור שלנו: קישור לעמוד באפליקציה

כדי שניתן יהיה לתכנן טוב את הצעד הבא ולדעת בכל רגע מה צפי העמלה, בנינו COUNTER שמציג לך את כמות הפעולות שביצעת בכל רגע נתון תוך חלוקה לשתי רמות העמלות. המידע יופיע גם בעמוד הפרופיל וגם במסכי הסיכום רגע לפני שליחת הוראה. ככה הכל שקוף וברור.

 

איך ממשיכים מכאן?

פשוט ללחוץ כאן, בהתרגשות וסקרנות, ולעבור ל-Invest שלך. נשמח מאוד לשמוע איך היה 😉

 

PEPPER INVEST

*בכפוף לתקנון Pepper Invest ותעריפון העמלות. הכתוב אינו מהווה הצעה ו/או ייעוץ לרכישה ו/או ביצוע השקעות ו/או פעולות כלשהן. השקעה במניות עלולה להיות כרוכה בסיכון גבוה ונתונה לשינויים ולתנודות במחירים עקב השפעת גורמים רבים ושונים. ההשקעה מגיל 18 ומעלה.

כתבות דומות

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים