9 מאי, 2017  •  5 דק' קריאה

השקעות זה לא בשבילי!

השקעות זה לא בשבילי!

השקעות זה לא בשבילי!
אין משפט שאני שומע יותר, כל אחד עם הגרסה שלו אבל תמיד זו אותה המנגינה.
השקעות זה לא בשבילי.
השתגעת זה מסוכן.
אני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל.
זה מסוכן ואין לי כסף להפסיד.
בכולנו מהדהד איזה מסר ששמענו פעם שהשקעות זה רק לגדולים, רק לאלו שמבינים ומתעסקים בזה כל היום וכל הלילה. אבל אנחנו, האנשים “הפשוטים”, הלקוחות הקטנים שעובדים קשה עבור כל חסכון וצוברים שקל לשקל – לנו אסור להתקרב לשוק ההון.
אבל רגע. מה בעצם האלטרנטיבות? חסכון חודשי? פק”ם?
במציאות של היום כולנו יודעים מה זה פק”ם. עדיף כבר לשים את הכסף מתחת לבלטות.
היום בישראל, במצב בו הריבית היא אפסית, הכסף שנכניס לפיקדון יהיה כמעט לחלוטין שווה לכסף שנוציא מהפיקדון, הגיע הזמן שנקבל יותר עבור הכסף שלנו, לא?
כן, בטח תגידו, אבל כשאני שם את הכסף בפק”ם אני שולט בו. אני תמיד יודע כמה יש לי ואני בטוח ורגוע שהכסף לא נעלם.
אז אולי כדאי שננפץ כמה מיתוסים על עולם ההשקעות.
1# השקעות הן לעשירים בלבד.
לא נכון. השקעות הן לכולנו ויכולות לעזור לכולנו. הרי כולנו מחפשים עוד הכנסה. כולנו רוצים שהכסף שיש לנו יעשה קצת יותר בשבילנו. למה רק לשלם עמלות ולא לקבל קצת תשואה מדי פעם?
החיסכון הקטן שלנו שאנו שמים בצד עבור החופשה השנתית או לטובת רכישה גדולה פשוט שוכב בצד ולא עושה כלום. עוברות שנה שנתיים ואותו סכום שהפקדנו זה הסכום שעכשיו אנחנו יכולים למשוך. עמוק בפנים כולנו יודעים ורוצים שזה יהיה קצת אחרת.
2# שוק ההון מסוכן והכסף שלי ייעלם ברגע.
נכון שישנם סיכונים בשוק ההון ואסור להתעלם מהם, אבל גם כשקונים בית או לוקחים משכנתה ישנם סיכונים. צריך פשוט להכיר אותם ולהתנהג בהתאם. האמת היא שבשוק ההון, ההשקעות יורדות ממש כפי שהן עולות ואין אף השקעה שהיא בטוחה ב-100%, לא משנה כמה החבר שלכם במילואים, בלימודים או במספרה בטוח שהוא מצא את ההשקעה המושלמת. הדרך הנכונה להתמודד עם הסיכונים היא פשוט לקחת את הדברים צעד צעד, ללמוד תוך כדי ולעשות את הדברים – כמו בחיים, באופן זהיר וחכם.
3# אין לי מספיק כסף כדי להיכנס לשוק ההון.
כנראה שיש לכם. פשוט כי אתם ממש לא חייבים להתחיל בגדול. לא חייבים להשקיע מיליונים ולצפות לתשואות של עשרות אלפים. אפשר להתחיל ממש בקטן ולצמוח לאט. ידעתם שאפשר לקנות מנייה בודדת ולקבל את הניסיון בביסים קטנים? כן, בדיוק כמו בבריכה. לא ישר קופצים לעמוקים. קודם לומדים לשחות. בינינו, מה איכפת לכם שאת הארוחה הבאה במסעדה או את מתנת יום ההולדת לילד, תכסו מההשקעה הקטנה שלכם בגוגל?
4# השקעה בשוק ההון זה למיטיבי לכת
כשעשיתם מנוי לחדר כושר כבר הייתם בכושר? כשנרשמתם לתואר כבר היה לכם דוקטורט? מתחילים. גם בשוק ההון, כמו בכל תחום ולאט לאט צומחים ולומדים אתו. הכל מתחיל בצעד ראשון ובדיוק בו – אנחנו רוצים לעזור. אנחנו מאמינים שדרך הצעדים הראשונים, תלמדו הכי הרבה להמשך.
היום בעידן החדש בו המידע זמין כל היום אצלנו בנייד ומערכות מורכבות ומסורבלות הופכות פשוטות ונגישות יותר ויותר, נוצרות לנו הזדמנויות חדשות. אנחנו ב-Pepper מאמינים שהגיע הזמן לעשות שינוי שכזה גם בשוק ההון ולפתוח לכם חלון לעולם ההשקעות שלכם. אנחנו מאמינים שגם עולם ההשקעות צריך להיות זמין ברור קל ונוח לכולנו. כזה שלא ירתיע אנשים מלגשת אליו ולהתנסות בו, בדרך הכי פשוטה וידידותית.
אותן חברות שנסחרות בשוק ההון אלו גם החברות שאנו קונים את המוצרים שלהם ומשתמשים בשירותים שלהן.
תחשבו על זה רגע. הרי אתם כבר כמה שנים קונים בכל פעם אייפון חדש. מזמינים בגדים מאמזון וצורכים תרופות של טבע כשחייבים. החברות האלה מצליחות בזכותנו. למה שלא נהנה מאותה ההצלחה? זה בדיוק מה שאנחנו רוצים לאפשר לכם ב-Pepper.
האתגר הוא עצום והחסמים בדרך עוד רבים, קשים ומסורבלים. כשאנחנו בונים היום את Pepper invest, ברור לנו שהחסם הכי גדול יהיה לגרום לכל האנשים שאומרים שהשקעות זה לא בשבילם לבחון מחדש את המשפט הזה (היי, מקווים שעזרנו קצת עם זה).
כדי לגרום לזה לקרות, נעזרנו בכם, הלקוחות העתידיים שלנו, כדי לחשוב יחד, לקבל פידבק, להגדיר את חווית השירות שלנו ואפילו את העמלות שלנו. הכל, כדי שבפעם הבאה אתם תוכלו להגיד:
השקעות זה לגמרי בשבילי.
עמית שגיב
מנהל Pepper invest

שתף