בחירות, גרסת הכסף!

25/01/2021

בהשראת סבב הבחירות הקרב ובא החלטנו לכתוב לך על בחירות יומיומיות שקשורות לכסף שלך. בקיצור, המלצות למי להצביע אין כאן, אבל טיפים שיעזרו לך לבחור נכון כשזה מגיע לכסף שלך דווקא כן.

לפרוס לתשלומים? 

רק אם ממש חייבים! הנטיה של המון קופאים ומוכרים לשאול אם לפרוס לתשלומים בהחלט מפתה, אבל כדאי לזכור שפריסה לתשלומים מומלצת ברכישות גדולות מאוד שבאמת אין כרגע את היכולת לעמוד בהן בבת אחת. לעומת זאת, אם אין לך את היכולת לרכוש עכשיו חולצה (מהממת ככל שלא תהיה!) יכול להיות ששווה לחכות ליום שכן יהיה לך את הכסף הזה, כי פריסה לתשלומים תגרום לך להתחיל את החודש הבא עם הוצאות עוד לפני שבכלל נשמת. חוץ מזה, זה גם תופס את מסגרת הכרטיס.  

 

מזומן או אשראי?

הרבה מאמינים שתשלום עם מזומן גורם לבזבז פחות כי הוא “מורגש” יותר. אבל מצד שני, וזה מה שכדאי לך לקחת בחשבון, שימוש בכרטיס אשראי יכול לעזור לך עם המעקב על הכסף וההבנה לאן באמת הוא הולך. בטח כש-Pepper ההוצאות שלך בכרטיס האשראי מסווגות לקטגוריות בצורה אוטומטית! רוצה להרגיש אותן יותר? אין בעיה. כל מה שצריך זה להפעיל את הנוטיפיקציות ונשלח לך התראה בלייב על כל הוצאה. 

 

העברה בנקאית או צ’ק?

כדאי לדעת שברגע שנתת צ׳ק, אין לך שליטה ממשית על מתי הצד שקיבל אותו יפקיד אותו. נכון, נותן הצ׳ק תמיד כותב על הצ׳ק תאריך וגם יכול לבקש יפה ממקבל הצ׳ק לעמוד בתאריך הזה, אבל בפועל – הצ׳ק שנותנים תקף לחצי שנה! מה שאומר שהאחריות של רושם הצ׳ק היא לוודא שבתוך חצי שנה עדיין יהיה בחשבון מספיק כסף לכבד אותו. לכן, אין בבחירה הזו נכון או לא נכון אבל אין ספק שהעברה בנקאית היא דרך ממש נוחה להעברת כספים. והיי, ממש לא מזמן הוספנו את האפשרות לעשות העברה ישר מהאפליקציה של Pepper, מעמוד פעולות. לא רואה את האפשרות הזאת? עדכון גרסה בחנות האפליקציות יעזור. 

 

לשים קצת בצד? 

כן, תמיד! ומה שיכול לעזור בזה הוא חיסכון חודשי קבוע. אחרת, מניסיון, הרבה יותר קל לשכוח מהדילמה הזו ופשוט לא לחסוך. אם לא ידעת, ב-Pepper יש לך אפשרות לפתוח חיסכון חודשי קבוע כך שבכל חודש יעבור הסכום שהחלטת אוטומטית לחיסכון. ואם בכל זאת קשה לך להתחייב להרגל כזה, שווה לך לפתוח חיסכון גמיש אליו אפשר להעביר כל סכום, החל מ-1 ש”ח, ולמשוך את הכסף מתי שרוצים או צריכים. 

 

לסיכום, אנחנו חייבים לפרגן לך על בחירה כלכלית נכונה שכבר עשית – לפתוח חשבון ב-Pepper! ולגבי בחירות כלכליות נוספות, כי ברור שיש עוד כאלו, אנחנו מזמינים אותך לשאול אותנו עליהן! בצ׳אט, בפייסבוק או באינסטוש. נשמח לעשות עוד כתבה כזו והפעם, בתקווה, בלי קשר לבחירות פוליטיות!

כתבות דומות

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים