כלכלה-קלה!

25/01/2021

פודקאסטים, סרטים וספרים הם אחלה דרך ללמוד על כסף. ריכזנו לך כאן 6 המלצות לתכנים מדהימים וקלילים שיעשירו את הידע שלך בכל מה שקשור לכסף, כלכלה ומה שביניהם.

מתי לשדוד בנק? סטיבן לוויט וסטיבן דבנר, הצמד שעומד מאחורי הספר והפודקאסט ״פריקונומיקס״, יצאו עם ספר מדליק חדש. הם אספו לתוכו 148 מתוך 8000 מאמרים שכתבו לבלוג שלהם, כשכל מאמר לא עובר את העמוד או שניים ונוגע בשאלות רחבות וכלליות על כסף וכלכלה עם טוויסט מחשבתי וגישה רעננה ומקורית. 

 

Abstract כשעיצוב וביזנס נפגשים. סדרת הדוקו המעולה של נטפליקס תפגיש אותך עם היוצרים הכי מוכשרים בעולם: מעצב הנעליים של נייקי, מעצבת הבמה של קניה וויסט וביונסה ועוד. כל פרק מתמקד בגאון אחר ועסק אחר ומראה מה קורה כשתשוקה מטורפת לאמנות ויצירה מתחברת לעולם העסקים. 

 

פלאנט מאני הפודקאסט הכלכלי הזה הוא הדבר הכי רחוק שאפשר לדמיין מהכותרות של המוספים הכלכליים. הפרקים מפתיעים ויכולים להיות להיות אחלה בסיס לשיחה על כלכלה שהיא כיפית ומעניינת. ממה להתחיל? הפרק על תעשיית השוקולד שכמעט נכחדה או טורניר הפוקר הם אחלה טבילת אש. 

 

After Hours פודקאסט קליל ומושלם מבית היוצר של הארוורד! פרקים של חצי שעה גג בהם המרצים והחוקרים הכי גדולים בעולם מדברים על כל האירועים הכלכליים האקטואלים שקורים סביבך ובכלל לא ידעת. אנקדוטות מעניינות והבעת עמדות בשיחות ברומו-של עם החבר׳ה? הפודקאסט הזה יסדר אותך, מבטיחים!

 

עלייתו של הכסף ניל פרגוסון הוא פרופ׳ להיסטוריה שכתב את אחד הספרים המעניינים ביותר שאפשר לקרוא על ההיסטוריה הכלכלית של העולם. הספר מגולל את הסיפור של השושלת הבנקאית שמימנה את הרנסנס האיטלקי, ממשיך לקשר של הבורסה למהפכה הצרפתית ומתקדם עד למשבר הסאב-פריים ב-2008. 

 

The Big Short ואם כבר הזכרנו את משבר הסאב-פריים, אז זה הסרט לראות עליו, או יותר נכון על איך היו מי שהצליחו לחזות את המפולת – וגם עשו על זה כסף במה שנקרא ״שורט״: שיטה לעשיית רווח כשערך של נכס בשוק ההון נמצא בירידה. בסרט לא באמת יסבירו לך מה זה ״שורט״, אז הנה, עלינו. 

 

בקיצור, יש אחלה תוכן לשמוע, לקרוא או להאזין לו בזמן עבודות הבית, הפקקים או אפילו בערב הזה שאין מה לראות בטלוויזיה. אזהרה: זה ממכר!

כתבות דומות

הירשמו לניוזלטר ותישארו מעודכנים