1.

מה זה Pepper Invest?

אפליקציית ההשקעות של Pepper המנגישה את עולם ההשקעות לכל אחד. ב-Pepper Invest ניתן לסחור החל מ-50 ₪ בלבד ועד לסכום של 50,000 ₪ להוראת קנייה בודדת בכל אחת מהמניות של מעל 500 חברות גדולות בארצות הברית.

2.

למי זה מיועד?

לכל לקוח Pepper מעל גיל 18 שרוצה להתחיל להשקיע החל מ-50 ₪ במניות בשוק ההון.

3.

מה קורה אם אני רוצה להשקיע ב-Pepper Invest ואין לי חשבון ב- Pepper?

כרגע, Pepper Invest מיועד רק ללקוחות Pepper. אנחנו מזמינים אתכם לפתוח חשבון ב-Pepper, ללא עמלות עו”ש ולהתחיל להשקיע ב- Pepper Invest.

4.

האם יש עמלות?

כן. בניהול תיק ההשקעות נגבית עמלה אחת בצורת דמי ניהול, המשולמת בשקלים ונגבית בתחילת כל רבעון על הרבעון הקודם. על הוראות בשברי מניות לא נגבית עמלה אבל על הוראות מיידיות מסוג LIMIT/MARKET נגבית עמלה.

להורדת תעריפון העמלות המלא >

5.

מתי ניתן לסחור באפליקציה?

תוכלו להעביר בכל עת הוראות מסחר באפליקציה גם אם לא מתקיים באותו הרגע מסחר בארה”ב. הוראות בשברי מניות שתזינו באפליקציה, יתבצעו לקראת תום יום המסחר בבורסה הזרה כמו שמצוין במסך הקנייה/מכירה הרלוונטי והוראות מיידיות יתבצעו בהתאם לשעות הבורסה ולמגבלת השער שהזנתם.
שעות המסחר בבורסות בארה“ב הן בימים ב’-ו’ בין השעות 16:30-23:00. תיתכן תקופה קצרה בה שעות המסחר יהיו שונות במעט, בגלל הבדל במועד שינוי שעון קיץ בארה”ב.

6.

איך ניתן לבחור באיזה מניה להשקיע?

כרגע אין לנו שירותי ייעוץ. ובכל זאת, באפליקציה יש חלוקה לקטגוריות וניתן מידע על כל מניה ועל ביצועיה ב-3 השנים האחרונות, כולל המלצות אנליסטים מחו”ל. תוכלו להיכנס לעמוד הראשי באפליקציה, לבחור את המניה שמעניינת אתכם ולצפות במידע.

7.

האם הכסף של ההשקעות ירד מחשבון העו"ש ב-Pepper?

ברגע שנרשמים ל-Pepper Invest, ייפתח לכל לקוח חשבון השקעות דולרי נפרד שישמש רק לצורך מסחר בני”ע זרים. קניית מניה מתבצעת בשקלים היישר מחשבון העו”ש ב-Pepper, אלא אם כן קיימת יתרת מט”ח בחשבון ההשקעות הדולרי. בזמן הזנת הקנייה – הכסף ננעל לפי השווי הדולרי של העסקה ולאחר שני ימי עסקים מחוייב חשבון ה- Pepper שלך.

8.

באיזה מטבע המסחר מתבצע?

המסחר בארה״ב מתבצע במטבע דולר. לכן, בעת פתיחת חשבון ב- Pepper Invest ייפתח לכם באופן אוטומטי חשבון השקעות דולרי. חשוב לדעת, החשבון הדולרי יכול לשמש אתכם רק לצורך המסחר בניירות ערך. בעת רכישת מניות תתבצע המרה משקל לדולר ובעת העברה של כסף לחשבון העו”ש ב- Pepper תתבצע המרה מדולר לשקל.

9.

איך קונים?

כנסו לעמוד המניה בה תרצו להשקיע, בחרו את שיטת המסחר הרצויה והגדירו סכום השקעה או כמות יחידות. בעמוד הקנייה תוכלו לראות את כמות המניות המשוערת שתקבלו עבור הסכום שקבעתם – בהתאם לשער המניה המוצג באפליקציה.

10.

האם יש מינימום קנייה? האם יש מגבלות אחרות על קניות?

המינימום להשקעה במניה עומד על סך של 50 ₪. כל הוראת קנייה בודדת מוגבלת על פי יכולת הקנייה שלכם או עד 50,000 ₪ , הנמוך מביניהם. בנוסף, ישנה מגבלת סכום קנייה של עד 100,000 ₪ ביום מסחר אחד (גם אם זה מפוזר על כמה מניות).
יכולת הקנייה שלכם מחושבת לפי היתרה הפנויה בחשבון ההשקעות הדולרי שלכם ובחשבונכם ב-Pepper, חיובים או זיכויים צפויים ומסגרת אשראי במידה וקיימת. אנחנו נדאג לעדכן אתכם אם תחרגו מיכולת הקנייה.

11.

מתי הקנייה מתבצעת בפועל ובאיזה מחיר?

קנייה של שברי מניות מתבצעת בפועל לקראת תום יום המסחר בבורסה. המועד המדויק של העברת הוראת הקנייה לבורסה יוצג בפניכם במסך הרלוונטי לפני השלמת הוראת הקנייה.
במידה והזנתם הוראת קנייה במועד בו הבורסה סגורה או לאחר שעת שליחת ההוראות לשוק, הרכישה בפועל תבוצע לקראת תום יום המסחר הבא. כמות המניות שרכשתם תיקבע באופן סופי לפי שער המניה בעת קניית המניה בפועל בבורסה בתום יום המסחר.
קניה של מניות שלמות בהוראה מיידית, תבוצע באופן רציף בהתאם לשעות פעילות הבורסה ומגבלת השער שהוזנה.

12.

האם אפשר לבטל קנייה או מכירה?

אם ההוראה טרם הועברה למסחר בבורסה או טרם בוצעה תוכלו לשלוח בקשה לביטול ההוראה דרך עמוד “היסטוריה” וכניסה להוראה המסוימת תחת “הוראות בתהליך”.. המועד המדויק של העברת ההוראה הרלוונטית לבורסה יוצג במסך הסיכום לפני השלמת ההוראה. בנוסף, גם בכניסה לעמוד “היסטוריה” ואז להוראה המסוימת תחת “הוראות בתהליך”. אחר כך תוכלו לבדוק אם הביטול בוצע בעמוד “היסטוריה”.

13.

מתי אקבל את הכסף?

לאחר שמכירת המניות תתבצע בפועל, כספי התמורה יעברו לחשבון ההשקעות הדולרי שלכם ותוכלו להשתמש בהם לקניית מניות נוספות. תוכלו לראות את הסכום בעמוד “פרופיל ויתרות” תחת הכותרת ״יתרת חשבון השקעות״. אם אתם רוצים להעביר את הכסף לחשבון העו”ש שלכם ב-Pepper, עליכם להמתין 2 ימי עסקים ממועד מכירת המניות, ואז תוכלו ללחוץ על “המר סכום לחשבון העו”ש”, והכסף יהיה זמין לכם בחשבון העו”ש ב-Pepper.

14.

האם יש מס?

כן, עפ”י חוקי המיסים על רווחי הון ותשלומים הנהוגים במדינת ישראל ובמדינת ההתאגדות של החברות הנסחרות.

15.

איך אני יכול לצפות בהוראה שביצעתי?

לוחצים על טאב “היסטוריה” ובעמוד זה תוכלו לצפות גם בהוראות הממתינות לביצוע וגם בהוראות שכבר בוצעו. לחיצה נוספת על הוראה תוביל אתכם לפירוט נוסף.

16.

איך אני יכול למשוך את הרווחים מחשבון ההשקעות הדולרי שלי?

נכנסים ל-“פרופיל ויתרות”, בוחרים “המר סכום לחשבון העו”ש” ומבצעים העברה לחשבון העו”ש ב-Pepper (הכסף יתקבל בחשבון בשקלים לאחר ביצוע המרה).

17.

איך אני יכול לצפות בתנועה שביצעתי?

נכנסים למניה המבוקשת ולוחצים על “כל התנועות”. במסך זה תוכלו לצפות בכל התנועות של אותה המניה. לחיצה נוספת על תנועה תוביל אתכם לפירוט נוסף.

18.

אם אני צריך עזרה - יש לי עם מי לדבר?

לא נוכל לספק שירותי ייעוץ או המלצות לבחירת איפה וכמה להשקיע, אבל בכל מה שקשור להסבר על השימוש באפליקציה, שאלות בנושאים תפעוליים או לגבי החיובים / זיכויים בחשבון ההשקעות, צוות הבנקאים שלנו זמין לסייע ולעזור מסביב לשעון (רק לא בשבת).

19.

אני רוצה להעביר אליכם את תיק ההשקעות שלי. זה אפשרי?

כרגע לא ניתן. מזמינים אתכם לפתוח אצלנו חשבון השקעות ולהכיר את Pepper Invest.

20.

כמה אפשר להרוויח?

במסחר בשוק ההון קיים סיכון וכמו שאפשר להרוויח, אפשר באותה המידה גם להפסיד.
חשוב לציין שלא ניתן להפסיד יותר מהכסף שהשקעתם.

21.

האם נתוני השערים הם נתוני זמן אמת?

הנתונים מוצגים בעיכוב של 20 דקות.

22.

מה זה מסחר בשברי מניות?

מסחר בשברי מניות הוא מסחר ייחודי המאפשר ללקוח Pepper Invest להשקיע בכל סכום לפי יכולת הקנייה שלו. בד”כ מקובל בעולם ההשקעות לקנות מניות של חברה מסוימת ביחידות שלמות אבל ב-Pepper Invest ניתן להשקיע גם בשברי מניות, כלומר להשקיע בסכום נמוך משווי השוק של מניה שלמה.

לקראת תום יום המסחר בבורסה הזרה, תשלח הוראת הקנייה לבורסה ורק אז ייקבע המחיר הסופי של המניה ובעקבותיו יקבע החלק היחסי והסופי של כל לקוח במניה.
המועד המדויק של העברת הוראת הקנייה לבורסה הזרה יוצג בפני הלקוח במסך הרלוונטי טרם השלמת הוראת הקנייה.
עם הזנת הוראת קנייה ספציפית באפליקציה, נציג לכם את כמות המניות המשוערת היחסית בהתאם למחיר של המניה באותו הרגע. לאחר שהמניה ו/או שברי המניה ירכשו בפועל, יתעדכנו הנתונים, כולל כמות המניות ו/או שברי המניות שנרכשו.